Ambasada Państwa Palestyny wzięła udział w bazarze charetatywnym SHOM 2019.

Pierwsza Dama Pani Agata Kornhauser-Duda odwiedziła stoisko palestyńskie na corocznym bazarze w Warszawie, gdzie cały dochód z tej imprezy idzie na działanie organizacji charytatywnych działających w Polsce.

Pierwsza Dama wyraziła swój podziw dla różnorodności produktów na stoisku palestyńskim i dodała: „Nasze wspólne wysiłki zmniejszają cierpienie. Jesteśmy przede wszystkim ludźmi i tę cechę należy zawsze podkreślać”.

Ambasador Palestyny ​​Mahmoud Khalifa powiedział, że coroczne uczestnictwo Ambasady w  charytatywnym bazarze jest wyraźnym przesłanie, że naród palestyński, który jest nieustannie dyskryminowany przez stronę izraelską, zawsze jest chętny do pracy i pomocy.

Na stoisku palestyńskim odnotowano wysoką frekwencję dzięki wysiłkom małżonki ambasadora Aseel Khalify, pracowników ambasady ​​oraz instytucji palestyńskich, których produkty znalazły się na stoisku w tym Palms of Palestine i Fundacji Mawasem. W tym roku palestyńskie stoisko było  niezwykle bogate i oferowało różnorodne produkty – wyroby ręczne i folklorystyczne (przedmioty haftowane, ręcznie malowana ceramika), artykuły spożywcze – zaa’tar, oliwa z oliwek, humus, niektóre z nich zostały dostarczone i podarowane przez Levant Foods i Palestyna.eu, które działają w Polsce.

Pani Aseel Khalifa, powiedziała: Chcemy gromadzić i wzbogacać palestyńskie stoisko wszystkimi ręcznie robionymi produktami, które przybyły z naszego kraju.  Jest to palestyńska produkcja obejmującą porcelanę, haft, grawerowanie na drewnie i inne tradycyjne produkty wytwarzane przez palestyńskie kobiety, żon, siostry i córki, aby wspierać wymianę handlową między Palestyną, a innymi krajami.

Zadbaliśmy również o przedstawienie palestyńskich produktów od lokalnych firm jak i tych znajdujących się za granicą w celu promocji produktów, pokazania naszej kultury i dziedzictwa oraz promowania produktów „Made in Palestine”.  Udało się nam przekazać to przesłanie.

Stoisko palestyńskie ​​w tym roku było próbą przed dużym wydarzeniem, jaki Ambasada Palestyny ​​zorganizuje latem przyszłego roku w celu promowaniu produktów palestyńskich.