Biuro prezydenta: polityka aneksji jest potępiona i odrzucona, nie zapewnia nikomu bezpieczeństwa

Ramallah 07-04-2020 WAFA – W odpowiedzi na wypowiedzi Netanjahu dotyczące polityki aneksji i powtarzające się obwieszczenie, że wkrótce zostanie ona wdrożona, niezależnie od tego, czy będzie to częścią manewrów politycznych czy realizacją planów zgodnych z odrzuconą „umową stulecia”, Prezydent ponownie podkreślił kategoryczne odrzucenie aneksji okupowanych terytoriów palestyńskich z 1967 r, lub jakąkolwiek ich część.

Biuro prezydenta ponownie podkreśliło, że ​​jedynym sposobem na bezpieczeństwo i stabilność jest przestrzeganie prawa międzynarodowego i międzynarodowych decyzji dotyczących legitymizacji, w tym: rezolucji Rady Bezpieczeństwa m.in.ostatniej nr 2334, arabskiej inicjatywy pokojowej oraz określonego harmonogramu zakończenia okupacji, tak jak stwierdzono w przemówieniu prezydenta Abbasa przed Radą Bezpieczeństwa 26/ 9/2019.

Po raz kolejny podkreślono i potwierdzono stanowisko strony palestyńskiej, że ​​Naród Palestyński nie podda się okupacji, bez względu na okoliczności i cierpienia. Naród będzie kontynuował walkę na swojej ziemi aż do ustanowienia niepodległego państwa ze Wschodnią Jerozolimą jako stolicą.