Gangi syjonistyczne dokonały największego w historii napadu na Palestyńczyków

3 października izraelska gazeta „Haaretz”, w artykule napisanym przez Ofer Aderet, opublikowała sceny największego napadu z bronią w historii. Gazeta zamieściła fragmenty zeznań historycznych na temat skandalu, które szef pierwszego rządu okupacyjnego, David Ben-Gurion, skomentował, mówiąc: „Te działania pokazały, że większość Żydów to złodzieje”. W nowej książce wydanej przez wydawnictwo „Carmil” izraelski historyk Adama Raza mówi:
Książka jest obszernym studium, które ujawnia zakres grabieży własności palestyńskiej przez Izraelczyków w Nakbie w 1948 roku.

Badania izraelskiego historyka Adama Raza, które oparte są na dokumentach z kilkudziesięciu archiwów i fragmentów z hebrajskich gazet, potwierdzają, że mówi on o wyjątkowym wydarzeniu, którego konsekwencje i skutki są odczuwalne do dziś.

W wywiadzie dla Haaretz Raz powiedział: Wielkie kręgi Żydów brały udział w napaści i kradzieży, które rozprzestrzeniły się jak pożar i dotknęły dziesiątki tysięcy domów, sklepów, fabryk, plonów i produktów rolnych oraz wielu innych rzeczy. Instrumentów muzycznych, książek, biżuterii, stołów, urządzeń elektrycznych czy łodzi. Kradzieży ziemi ok. 800 tysięcy uchodźców, będzie przedmiotem kolejnego badania w przyszłości.

 

https://www.haaretz.com/israel-news/.premium.highlight.MAGAZINE-jews-looted-arab-property-en-masse-in-48-the-authorities-let-them-1.9201926