„Izrael” przeprowadza masowe czystki etniczne przeciwko Palestyńczykom w Dolinie Jordanu

W rażący sposób naruszając międzynarodowe prawa i konwencje „Izrael”, podmiot okupujący terytoria palestyńskie, działa nieprzerwanie narzucając okupacyjne realia na ziemiach palestyńskich.

Jerozolima i Dolina Jordanu są uderzającym przykładem działań okupacyjnych, które od czasu poparcia przez poprzednią administrację Stanów Zjednoczonych przeprowadzały masowe czystki etniczne na oczach całego świata.

Wczoraj i dziś Palestyńczycy w północnej części Doliny Jordanu, Khirbet Homsa stoją w obliczu masowych operacji wyrzucenia ich z domów, które były wielokrotnie niszczone przez okupację.

Dwa dni temu okupant zburzył również blisko 40 konstrukcji między namiotami mieszkalnymi a stodołami i dał mieszkańcom dwa dni
na opuszczenie tego terenu.

W ramach jednej z najbardziej brutalnych operacji w ciągu dekady, która miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku, okupacja przeprowadziła bestialskie zniszczenia namiotów Palestyńczyków w Al-Khirbet. Władze okupacyjne zburzyły 83 budynki, czyli około trzech czwartych miejscowości, w tym 29 budynków, które wcześniej zostały przekazane jako pomoc humanitarna.

Abdullah Abu Rahma, jeden z obrońców wioski powiedział: „Okupacja chce wyczyścić doliny z Palestyńczyków i od trzech miesięcy próbuje brutalnie osiągnąć ten cel.”

Izraelskie Centrum Informacji o Prawach Człowieka na Terytoriach Okupowanych B’Tselem donosi, że w ciągu ostatnich kilku lat Izrael zburzył setki domów i zniszczył tysiące akrów pól uprawnych i winorośli pod osłoną „potrzeb wojskowych”. Wdrożenie tej polityki pozostawiło tysiące mieszkańców bez dachu nad głową i źródła utrzymania.

Walid Assaf, szef Komisji Oporu Muru i Osadnictwa w Autonomii Palestyńskiej powiedział: „Odbudujemy wioskę i nie zostawimy ludzi samych  sobie wobec nieustającej izraelskiej agresji na nasz naród”.