Izrael „strategiczny partner Unii Europejskiej!” zakazał europosłowi Manu Pineda wjazdu do Palestyny

Po raz drugi izraelskie władze okupacyjne uniemożliwiły szefowi Komisji ds. Stosunków z Palestyną w Parlamencie Europejskim Manu Pineda wyjazd do Palestyny ​​z oficjalną wizytą zaplanowaną na przyszły tydzień w ramach delegacji złożonej z 8 członków Parlamentu Europejskiego, z czterech różnych grup parlamentarnych.

Pineda poprosił pozostałych posłów do Parlamentu Europejskiego uczestniczących w oficjalnej misji o kontynuację wizyty, podkreślając, że „obecność delegacji w Palestynie w takim czasie, z najbardziej ekstremistycznym rządem Izraela w ostatnich latach, jest konieczna. ”

W maju 2022 r. Izrael uniemożliwił Pinedzie wjazd do Palestyny ​​jako szef delegacji europejskich parlamentarzystów -żądał wszczęcia śledztwa po zabójstwie dziennikarki Sherine Abu Akleh 11 maja 2022 r.”, co skutkowało odwołaniem wizyty.

Czy nie nadszedł czas, aby traktować Izrael jako państwo okupacyjne, które powinno zostać ukarane?

https://multimedia.europarl.europa.eu/pl/webstreaming/press-conference-by-manu-pineda-chair-of-delegation-for-relations-with-palestine-on-next-official-mi_20230215-1030-SPECIAL-PRESSER