Kontynuacja izraelskiej eskalacji

Biuro Prezydenta Palestyny potępiło kontynuację i eskalację działań Izraela w okupowanej Jerozolimie i pozostałej części Zachodniego Brzegu.

Rzecznik Biura Prezydenta, Nabil Abu Rudeina, poinformował o nieustających praktykach izraelskiego okupanta: łamanie praw narodu palestyńskiego, niekończące się ataki na obywateli w Al-Szejch Dżarrah, zabójstwa takie jak to, które miało miejsce dziś w punkcie kontrolnym w Salem, jak i  nieprzestrzeganie zasad prawa międzynarodowego.

Takie działania Izraela przyczyniają się do eskalacji napięcia i  pogłębiają niebezpieczną sytuację w Palestynie. Warto dodać  ekspansję izraelskiego nielegalnego osadnictwa  na ziemiach palestyńskich, która narusza prawo międzynarodowe i rezolucje ONZ.

Abu Rudeina dodał: Uważamy, że rząd izraelski jest odpowiedzialny za eskalacje konfliktu, żądamy od społeczności międzynarodowej zapewnienia ochrony narodowi palestyńskiemu. Wzywamy administrację USA do wywarcia wpływu na Izrael, aby ten zaprzestał ataków, zależy nam by sprawy nie osiągnęły punktu bezzwrotnego, z którego nie będzie odwrotu.