Kościół katolicki :”Umowa stulecia” spowoduje więcej napięć, przemocy i rozlewu krwi

Rada kościołów katolickich w Palestynie podkreśliła, że “porozumienie stulecia będzie przyczyną dalszych napięć, przemocy i rozlewu krwi”, i że “nie można osiągnąć żadnej poważnej propozycji ani rozwiązania bez zgody obu narodów, Izraela i Palestyny, ani bez wzięcia pod uwagę równych praw i godności”.

 

W oświadczeniu ze środy dodali, że „plan, który został przedstawiony wczoraj nie opiera się na tych podstawach. Nie daje Palestyńczykom ani godności, ani praw, ale jest jednostronną inicjatywą, która popiera prawie wszystkie żądania jednej strony, strony izraelskiej i jej programu politycznego. Tak naprawdę nie uwzględnia prawowitych żądań narodu palestyńskiego w ich ojczyźnie, prawa do godnego życia.”

 

Zapewnili, że “ten plan nie doprowadzi do żadnego rozwiązania, ale spowoduje więcej napięć, przemocy i rozlewu krwi”.

 

“Oczekujemy, że poprzednie umowy podpisane między stronami będą przestrzegane i uzupełniane w oparciu o pełną równość człowieka między narodami”, mówili.

 

Wezwali “wszystkie kościoły na świecie, aby modliły się za Ziemię Świętą, działały na rzecz prawdziwego i sprawiedliwego pokoju oraz były głosem dla tych, którzy go nie mają”.