Maski spadły!

 

Cały świat zmaga się z pandemią Covid-19 i wszyscy płyniemy na tym samym statku. Nie mamy zamiaru wchodzić w dyskusję na temat teorii dotyczących chciwości wielkich graczy i ich wysiłków, aby zmienić ten globalny kryzys w korzyści militarne, gospodarcze i polityczne, a takie rozważania pojawiły się wraz z pandemią.

Należy mówić o tym w jaki sposób możemy najszybciej uporać się z pandemią, konieczne jest zwrócenie uwagi na to by przepaść między bogatymi a biednymi nie powiększała się jeszcze bardziej.

Pytanie pierwsze: Jakie są mechanizmy kontroli sprawiedliwej dystrybucji szczepionek?

Pytanie drugie: Czy szczepionki są lekarstwem czy polityczną grą prowadzona przez społeczność międzynarodową?

Pytanie trzecie: Jaka jest rola Światowej Organizacji Zdrowia w mechanizmie dystrybucji szczepionek?

Są to pytania wyjściowe do kolejnych:

– W jaki sposób dany kraj może uzyskać więcej szczepionek niż potrzebuje, podczas gdy inne wciąż czekają? W jaki sposób szczepionki są przekazywane z magazynów firm międzynarodowych do magazynów kraju przeznaczenia?

– W jaki sposób społeczność międzynarodowa kontroluje dystrybucje by zapobiec wymuszeniom w kwestii szczepionek?

– Jak organizacje międzynarodowe i Rady Bezpieczeństwa ONZ będą radziły sobie z wymuszeniami, na które silą się niektóre państwa? Szantaż ze strony Izraela stał się jasny jak słońce. Jest ignorantem ten, który tego nie dostrzega.

Po tych pytaniach dochodzimy do sedna: Czy firmy farmaceutyczne i Światowa Organizacja Zdrowia nie mogą pracować nad tym, aby kraje nie tylko zaspokajały swoje zapotrzebowanie na szczepionki, a inne kraje nie czekały miesiącami? Przemieszczanie się ludzi w dużej mierze zależy od ich odporności na wirusa, czy wobec tego dojdzie do sytuacji, w której przez kontrolę dystrybucji szczepionek będziemy mieli podział na panów i niewolników.  

Jak społeczność międzynarodowa poradzi sobie z izraelskim szantażem wobec Palestyńczyków i innych krajów, który w zamian za stanowisko polityczne popierające Izrael przekazywał szczepionki, co jest procederem obrzydliwym.

Ludzkość ma prawo do uzyskania przekonujących odpowiedzi i takie samo prawo mają obywatele tych krajów, które były i są przez Izrael szantażowane (nie będziemy ich wspominać, osoby zainteresowane mogą śledzić izraelskie media, by dowiedzieć się o jakich krajach mowa.)

Człowieczeństwo to ostatni tlen tej ziemi.