Okupacja izraelska w czasach pandemii – mentalna czarna dziura

 

Od pierwszego dnia epidemii koronawirusa -COVID19 palestyńskie instytucje zdrowia i mediów były w pełni klarowne co do swoich działań mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się tej epidemii oraz podjęły wczesne i surowe środki, chwalone przez Światową Organizację Zdrowia, co ograniczyło rozprzestrzenianie się wirusa.

Państwo Palestyna, za pośrednictwem swojego rzecznika prasowego Ibrahima Melhema, ogłasza podczas dwóch codziennych konferencji prasowych najnowsze informacje dotyczące liczby zakażonych.

Prawdziwy problem tkwi w „czarnej dziurze” jaką jest Izrael – nikt nie zna rzeczywistej liczby zakażonych tam osób. Ta epidemia rozprzestrzenia się w katastrofalnie szybkim tempie i negatywnie wpływa również na nasze działania w Palestynie. Pomimo światowych procedur walki z rozprzestrzenianiem się wirusa, Izrael upiera przy swoich praktykach okupacyjnych, a nawet więcej-pracuje nad rozprzestrzenianiem tego wirusa na terytoriach palestyńskich dokonując codziennych i nieustannych napadów. Widzieliśmy izraelskich żołnierzy z Batalionu 51 Brygady Golani, plujących na klamki i szyby samochodowe Palestyńczyków. Widzieliśmy też jak porzucają palestyńskich pracowników przy izraelskich punktach kontrolnych, po tym jak zostali zainfekowani przez swoich izraelskich pracodawców. Widzieliśmy, jak izraelscy żołnierze okradają sklepy spożywcze przeznaczone dla ubogich rodzin w Jerozolimie i okolicach i jak aresztują członków służb cywilnych, którzy dezynfekowali dzielnice i ulice we Wschodniej Jerozolimie.

Nadszedł czas, aby zakończyć tę epidemię okupacyjną, by móc zwrócić większą uwagę na wszechstronny rozwój, który obejmie cały świat gwarantując 100% skuteczności w walce z epidemią koronawirusa. Pora usunąć „czarną dziurę Izrael” z naszego życia.