Oświadczenie Ambasady Państwa Palestyny w Polsce

Oświadczenie Ambasady Państwa Palestyny w Polsce

W czasie izraelskiego oblężenia miasta Nablus, a także wielu innych palestyńskich miast na Zachodnim Brzegu i w świetle masakr i zabójstw dokonywanych przez zabójców izraelskiej armii okupacyjnej, jesteśmy świadkami międzynarodowego milczenia wobec izraelskich zbrodni, przed którym zawsze ostrzegaliśmy,

Po raz kolejny przypominamy społeczności międzynarodowej o konieczności przywrócenia wartości humanitarnych i moralnych oraz o konieczności powstrzymania masakr popełnianych przez Izrael na naszym narodzie. Widzimy, jak ekstremistyczne partie polityczne Izraela licytują się między sobą w nadchodzących wyborach, za które cenę płaci nasz lud. Izrael wykorzystuje zaabsorbowanie Europy sytuacją na Ukrainie oraz przerażające milczenie świata na temat tego, co dzieje się w innych regionach globu.

Społeczność międzynarodowa jest bardziej niż kiedykolwiek zobowiązana do zaprzestania podwójnych standardów, które praktykuje we wdrażaniu rezolucji ONZ oraz Rady Praw Człowieka, a także do przestrzegania jej zasad moralnych oraz do przełamania milczenia, które stało się coraz częstsze.

Potrzebna jest mądra i stanowcza postawa międzynarodowa, aby osiągnąć pokój na podstawie decyzji społeczności międzynarodowej oraz zapewnić bezpieczeństwo i stabilność w regionie.

Świat stoi na krawędzi niebezpiecznej eksplozji!!