Palestyńska rodzina ze Wschodniej Jerozolimy została eksmitowana z domu

Sąd rejonowy w Jerozolimie nakazał eksmisję palestyńskiej rodziny ze Wschodniej Jerozolimy na podstawie dokumentów z XIX wieku – poinformował w środę portal Middle East Eye.

Jak poinformował w środę portal Middle East Eye sąd rejonowy w Jerozolimie nakazał eksmisję Nassera Rajabiego i jego rodziny z ich domu w dzielnicy Silwan w Batan Al-Hawa w okupowanej Jerozolimie Wschodniej.

Centrum informacyjne Wadi Hilweh, które monitoruje izraelskie naruszenia praw człowieka w Jerozolimie, poinformowało w oświadczeniu, że majątek rodziny Al-Rajabi to budynek mieszkalny składający się z trzech mieszkań, w których mieści się 30 członków rodziny.

Z oświadczenia wynika, że ​​rodzina od 2016 roku toczy walkę prawną o własność swojego majątku. Sąd dał rodzinie Rajabiego czas do 1 kwietnia przyszłego roku na opuszczenie posiadłości.

W styczniu Sąd Magistratu w Jerozolimie nakazał rodzinie opuszczenie majątku w wyniku pozwu złożonego przez stowarzyszenie osadników Ateret Cohanim. Ateret Cohanim złożyło dziesiątki pozwów przeciwko około 100 palestyńskim rodzinom mieszkającym w Batan Al-Hawa, narażając 700 osób na eksmisję pod pretekstem, że pod koniec XIX wieku ziemia została przydzielona przez jej żydowskich właścicieli biednym żydowskim rodzinom z Jerozolimy.

Palestyńczycy jednak posiadają dokumenty własności ziemi, które udowadniają ich roszczenia do danych obszarów.

źródło:

https://kresy.pl/wydarzenia/palestynska-rodzina-ze-wschodniej-jerozolimy-zostala-eksmitowana-z-domu-na-podstawie-dokumentu-z-xix-wieku/