Palestyński minister rolnictwa kontynuuje wizytę w Polsce

Dziś, we wtorek, minister rolnictwa Riyad Al-Atari w ramach wizyty w Polsce w towarzystwie Ambasadora Państwa Palestyny Mahmouda Khalifa i Dyrektora Generalnego ds. Stosunków Międzynarodowych w polskim Ministerstwie Rolnictwa, a także delegacji Ministerstwa Rolnictwa i palestyńskich biznesmenów odwiedzili fabrykę serów Levant Foods, której właścicielem jest palestyński biznesmen Kassem Bahloul.

Minister Rolnictwa i towarzysząca mu delegacja zapoznali się z etapami produkcji w fabryce oraz wysłuchali obszernego wyjaśnienia na temat powstania i etapów rozwoju firmy.

Minister Rolnictwa powiedział: „Nasza wizyta w Polsce ma na celu zacieśnienie stosunków dwustronnych, omówienie perspektyw współpracy rolniczej i otwarcia rynków na produkt palestyński, ale cieszymy się, gdy widzimy te udane sukcesy palestyńskich biznesmenów w diasporze, jest to okazja do zbudowania mostów między nimi a ich odpowiednikami w Palestynie i Polsce.

Palestyński minister rolnictwa w towarzystwie polskiego podsekretarza w Ministerstwie Rolnictwa Ryszarda Bartosika i towarzyszącej mu delegacji odwiedzili jedno z polskich ekologicznych gospodarstw.