Podpisanie Memorandum i oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów POLAGRA

Podpisanie Memorandum i oficjalne otwarcie Międzynarodowych Targów POLAGRA w Polsce z udziałem ministrów rolnictwa Palestyny ​​i Polski.
Palestyński Minister Rolnictwa Pan Riyad Al-Atari i polski Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Grzegorz Puda, wspólnie otworzyli Targi Polagra w Poznaniu w jej setnej edycji.
Ministrowie odbyli dziś rano sesję dwustronnych oficjalnych spotkań w obecności delegacji obu krajów oraz Ambasadora Państwa Palestyny ​​dr Mahmouda Khalifa, a podczas spotkania omówiono najważniejsze kwestie bilateralne między obydwoma krajami w zakresie rolnictwa i żywności.
Minister Atari potwierdził pełną chęć wzmocnienia stosunków dwustronnych w dziedzinie rolnictwa, wskazując na determinację rządu palestyńskiego w przezwyciężaniu trudności, jakie okupacja izraelska narzuciła palestyńskiemu rolnictwu.
Obie strony zgodziły się na utworzenie wspólnego forum przedsiębiorców palestyńsko-polskich w celu wspierania wymiany rolno-spożywczej między obydwoma krajami.
Ze swojej strony Pan Minister Puda podkreślił znaczenie współpracy bilateralnej między Polską a Palestyną oraz chęć wzmocnienia stosunków dwustronnych i badań naukowych w zakresie współpracy oraz importu i eksportu towarów zwierzęcych i rolnych oraz ich produktów między Polską a Palestyną.
Po rozmowach dwustronnych obaj ministrowie podpisali dwustronne memorandum, po którym nastąpi powołanie wspólnego komitetu, który rozpocznie wdrożenie w życie kolejnych punktów memorandum.
Ambasador Palestyny ​​w Polsce, dr Mahmoud Khalifa, skomentował tę wizytę i dwustronne konsultacje oraz podpisanie Memorandum: „Konsultacje już za nami i powinniśmy się skupić na rozpoczęciu realizacji tego, co zostało uzgodnione, i przekształcając je we wspólne działania, i na tym się będziemy skupiać w nadchodzących dniach”.