Polsko-palestyńskie rozmowy dwustronne w Genewie

 

Genewa – 25 lutego 2020

– Minister Spraw Zagranicznych i Ekspatriantów, Rijad Al-Malki, spotkał się dziś we wtorek z polskim Ministrem Spraw Zagranicznych Jackiem Czaputowiczem i omówili szereg regionalnych i międzynarodowych kwestii politycznych oraz sposobów wzmocnienia wzajemnych stosunków dwustronnych.

Al-Malki podzielił się ze swoim polskim odpowiednikiem najnowszymi wydarzeniami w Palestynie, m.in. tym , co robi amerykański zespół we współpracy z izraelskim okupantem, aby narysować mapy wykonawcze  tak zwanej „umowy stulecia”. W naszej ocenie wymaga to podjęcia wszelkich działań przez społeczność międzynarodową.Minister chwalił stanowisko Unii Europejskiej i poprosił Polskę  o poparcie Palestyny w zorganizowaniu międzynarodowej konferencji pokojowej.

Al-Malki odniósł się do izraelskich zbrodni przeciwko ludności cywilnej i zwrócił się, aby Polska jako obecny członek ​​w Radzie Praw Człowieka poparła decyzję Palestyny i podkreślił kluczowe znaczenie ochrony praw Narodu Palestyńskiego.

Z kolei polski Minister Spraw Zagranicznych wskazał na stanowisko Polski , które wspiera  prawo międzynarodowego i rozwiązanie oparte na rozwiązaniu dwupaństwowym.