Przegląd filmów palestyńskich w CSW Zamek Ujazdowski

Wystawa „Codzienne formy oporu” zakończyła się przeglądem filmów palestyńskich.
W czwartek, 18 listopada, w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbyła się uroczystość z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych, parlamentarzystów polskich oraz arabskich i zagranicznych członków korpusu dyplomatycznego w Polsce.
Wydarzenie powstało w wyniku współpracy: Ambasady Państwa Palestyny, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Fundacja Nahda oraz kilku instytucji europejskich i polskich.
Krótkie filmy, które zostaną pokazane, opowiadają o Palestynie, o życiu ludzi i ich cierpieniu, o śmierci i życiu, o bólu i nadziei oraz o czystki etniczne na Palestyńczyków w Silwan i Sheikh Jarrah.
Dziękujemy administracji Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski za organizację wystawy Codzienne formy Oporu, za pokaz filmów, podziękowania dla Fundacji Nahda i wszystkich instytucji wspierających.
Warto dodać, że wystawa „Codzienne formy oporu”, która odbywała się od lipca ubiegłego roku do końca listopada br., to wieloletni projekt organizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski przy wsparciu polskiego Ministerstwa Kultury, we współpracy z Gminą Ramallah oraz kilkoma instytucjami polskimi i europejskimi, z udziałem artystów palestyńskich i międzynarodowych.