Czy jest kraj na świecie, który prześladuje artystów i piosenkarzy??

 

Według „Izraela” pierwsze kroki związane z umową Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich to zakończenie umów rezydencyjnych i wydawniczych artysty Muhammada Assafa w Emiratach!?

Według izraelskiej gazety „Maariv” państwo okupacyjne ściga palestyńskiego piosenkarza Muhammada Assafa, „artystę z ulicy” i podżeguje do UNRWA, która przyznała artyście status ambasadora dobrej woli – ambasadora młodzieży na lata 2013-2017 i na tym nie koniec jego społecznego zaangażowania

Członek izraelskiego Knesetu i były szef “Shin Bet” oraz szef Komisji Spraw Zagranicznych i Bezpieczeństwa w izraelskim Knesecie Avi Dichter powiedział w piątek, 16 października, że ​​Izrael będzie rozmawiał z ZEA o możliwości powstrzymania Assafa przed kontynuowaniem jego działalności.

Warto zauważyć, że Assaf od lat mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie znajduje się siedziba firmy produkcyjnej „Platinum Record”, która ma monopol na wydawanie płyt Assafa od czasu ukoronowania go tytułem „Arabski Idol” w 2013 roku. Assaf zaśpiewał podczas ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata FIFA w 2014 roku i zdobył wiele międzynarodowych nagród.

Jest jednym z artystów, którzy tworzą utwory o dziedzictwie Palestyńczyków, a także romantyczne piosenki w świecie arabskim.