Przesłanie do światowej opinii publicznej i organizacji żydowskich na świecie

 

Te słowa są streszczeniem artykułu napisanego przez Gershona Baskina w gazecie Jerusalem Post w dniu 4/12/2023r.:

– To co dzisiaj przeżywamy, musi się natychmiast skończyć, jak możemy nie odczuwać bólu, widząc naszą niemoralną kontrolę nad naszymi palestyńskimi sąsiadami?!

– Izraelska policja atakuje wiernych w meczecie Al-Aksa przy użyciu nadmiernej siły, aby wydalić ich z meczetu. Wszystko po to, aby ułatwić wejście Bin Ghwira do meczetu, próbując udowodnić, że jest właścicielem tego miejsca?!!

– Jestem zawstydzony i zniesmaczony, widząc na własne oczy trwającą 55 lat okupację i haniebnym zachowaniem stad osadników wobec palestyńskiej ludności cywilnej!

– Każdy normalny człowiek widzący naszych czynów, Izraelczyków, czuje złość.

– Wydarzenia, które mają miejsce są wynikiem tego, co dzieje się w życiu Palestyńczyków, którzy w rzeczywistości żyją pod ciężką okupacją. Ich walka o wolność jest nie mniejsza niż nasza walka, ale my nie jesteśmy wolni, jesteśmy niewolnikami okupacji!

– Absolutne poparcie dla ruchu osadniczego przez wszystkich rządów stworzyły rasistowskie, dwunarodowe państwo. To rzeczywistość!

Kiedy Izraelczycy odczuwają niesprawiedliwość, jakiej poddawani są Palestyńczycy, oznacza to, że trzeba działać zanim będzie za późno??!!

 

W załączeniu link do artykułu w języku angielskim

https://www.jpost.com/opinion/article-739064