Spotkanie doradcę Prezydenta Palestyny z Podsekretarzem Stanu MSZ

W czwartek, 16 marca, podczas wizyty w Polsce, doradca Prezydenta Mahmuda Abbasa ds. dyplomatycznych, Minister Majdi Al-Khaldi, wraz z Szefem Administracji Praw Człowieka ONZ w palestyńskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Ekspatriantów, Panem Omarem Awadallah, oraz w obceności Ambasadora Państwa Palestyny w Polsce, dr. Mahmouda Khalify, spotkał się z Podsekretarzem Stanu MSZ, Pawłem Jabłońskim.

Minister Al-Khaldi przekazał Prezydentowi RP pozdrowienia od Prezydenta Mahmuda Abbasa i podziękował Polsce za polityczne stanowisko popierające rozwiązanie dwupaństwowe w oparciu o prawo międzynarodowe. Podziękowano za pozytywny głos Polski na forach międzynarodowych, a także za wsparcie dla rozwoju Palestyny i dla UNRWA.

Obie strony rozmawiały również o zacieśnianiu współpracy między dwoma krajami poprzez rozwój wydarzeń na arenie palestyńskiej. Podkreślono przywiązanie Państwa Palestyny do legitymacji międzynarodowej poprzez dążenie do zakończenia izraelskiej okupacji ziemi Państwa Palestyny i jego stolicy, Wschodniej Jerozolimy, na granicach z 1967 roku.