Spotkanie wideokonferencyjne ministra spraw zagranicznych RP Zbigniewem Rauem z udziałem Ambasadorów i Szefów Arabskich Misji Dyplomatycznych w Polsce

W dniu dzisiejszym, czwartek 14 stycznia 2021 r., miało miejsce spotkanie wideokonferencyjne ministra spraw zagranicznych RP Zbigniewem Rauem z udziałem Ambasadorów i Szefów Arabskich Misji Dyplomatycznych w Polsce.

Minister Rau omówił najważniejsze etapy współpracy z krajami arabskimi oraz przedstawił historyczne i ważne relacje z nimi oraz zamiar ich rozwijania i wzmacniania.

Dziekan Arabskiego Korpusu Dyplomatycznego w Polsce Ambasador Państwa Palestyny Mahmoud Khalifa w imieniu ambasadorów i szefów misji wyraził uznanie i satysfakcję za spotkanie z ministrem i dyrektorami Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu z Panią Dyrektor Patrycja Özcan-Karolewska na czele. Ich współpraca wpłynęła pozytywnie na wzmocnienie stosunków dwustronnych z krajami arabskimi.

Podczas spotkania, Ambasadorowie krajów arabskich wyrazili pełną gotowość do wspólnej współpracy na rzecz wzmocnienia stosunków dwustronnych.