Sprawiedliwości nie można osiągnąć poprzez upamiętnianie jednej ofiary kosztem drugiej

Około miesiąc temu zapytaliśmy polskiego intelektualistę o lokalizację Jad Waszem: Czy to w Europie, gdzie miał miejsce Holokaust, czy gdzie? Powiedzieliśmy, że odpowiemy w odpowiednim czasie.
Teraz, w obliczu kłamstw Netanjahu z podium ONZ myśląc, że dalsze kłamstwo jest sposobem na wywarcie wpływu na społeczność międzynarodową.
Panowie, oto siedziba Jad Waszem, zbudowana dla upamiętnienia ofiar Holokaustu, ofiar zamordowanych przez nazistowskie Niemcy w Europie. Czy wiecie gdzie się znajduje? Znajduje się w palestyńskiej wioski Dajr Jasin, gdzie izraelscy historycy i zeznania Międzynarodowego Czerwonego Krzyża twierdzą, że pod przewodnictwem Menachema Begina „Mieczysława Bieguna” wioska została zrównana z ziemią i dokonane tam najstraszniejsze masakry w których zginęło 274 dzieci, kobiet i mężczyzn.
Holokaust jest zbrodnią, a dusze tych, którzy zginęli, znalazły spokój i ukojenie w karaniu zbrodniczego nazisty. Jeśli chodzi o dusze zabitych przez syjonistyczne żydowskie gangi w Dajr Jasin, Kafr Kasim, Tantura, ،Kibja i innych, to nadal tu krążą, gdyż nie doznały spokoju i wciąż szukają sprawiedliwości.
Sprawiedliwości nie można osiągnąć poprzez zabijanie niewinnych ludzi i upamiętnianie jednej ofiary kosztem drugiej.
To, co robi Izrael, jest gorsze niż jakikolwiek opis.

Aerial view of memorial museum Yad Vashem and Jerusalem lying on hills at a distance. Quadrocopter shot of Jerusalem suburbs. JERUSALEM, ISRAEL. 24 October 2018