Szef SAACB poinformował Polsko-Palestyńską Grupę Parlamentarną o mechanizmach pracy palestyńskich instytucji

Warszawa 10-5-2021 WAFA – Dziś, we wtorek, Szef Palestyńskiego Urzędu Nadzoru Finansowego i Administracyjnego (SAACB) Iyad Tayyem poinformował Polsko-Palestyńską Grupę Parlamentarną o mechanizmach pracy palestyńskich instytucji w świetle praktyk okupacji izraelskiej.

Wizyta delegacji (SAACB) miała miejsce w polskim parlamencie z udziałem z-ca Ambasadora Państwa Palestyny ​​Assema Al-Kurdi, przedstawicieli (NIK) i członków Polsko-Palestyńskiej Grupy Parlamentarnej pod przewodnictwem pani poseł Ewa Kołodziej i poseł Maciej Konieczny.

„My w Palestynie jesteśmy zdeterminowani, aby działać przejrzyście i odpowiedzialnie, aby budować instytucje państwa i narodu palestyńskiego” – powiedział Tayyem.

Z kolei członkowie Polsko-Palestyńskiej Grupy Parlamentarnej poinformowali palestyńską delegację o mechanizmach i przepisach regulujących prowadzonych nadzorów i kontroli w Polsce. Podkreślano również polskie stanowisko wspierające narodu palestyńskiego i popierające rozwiązania dwupaństwowego.

Kołodziej powiedziała: „W ramach polskiej pomocy dla Palestyny, Grupa jest w stałym kontakcie z Ambasadą Państwa Palestyny i z odpowiednimi polskimi instytucjami, aby zapewnić Palestyńczykom pomoc medyczną w tym szczepionki przeciwko Covid-19.”

Delegacja Urzędu Nadzoru Finansowego i Administracyjnego przebywa w Polsce na zaproszenie Najwyższej Izby Kontroli w Polsce.