W odpowiedzi na oświadczenia Sekretarza Stanu USA

 

 

  • Administracja USA już nie zaskakuje…
  • Kilka godzin po decyzjach międzynarodowej społeczności odrzucających okupację izraelską

Po raz kolejny administracja USA naruszyła międzynarodowe porozumienia

Tym samym uderzając w międzynarodowe stanowisko przeciwko izraelskiej okupacji

 

 W odpowiedzi na oświadczenia Sekretarza Stanu USA:

  • Odrzucamy i potępiamy oświadczenia amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, że osadnictwo izraelskie na Zachodnim Brzegu i Jerozolimie nie narusza prawa międzynarodowego!! To jest kpiną z prawa międzynarodowego i międzynarodowych rezolucji, które potępiają i kryminalizują osadnictwo i zabraniają przenoszenia ludności na okupowane terytorium.

 

  • Administracji Trumpa popiera nawet najbardziej ekstremalne nurty Izraela, które nie przestrzegają podstawowych zasad prawa międzynarodowego, nie mówiąc już o międzynarodowym stanowisku w sprawie odrzucenia i kryminalizacji osadnictwa, oraz wspiera Netanjahu w końcowych momentach rywalizacji o stanowisko premiera.

 

  • Izraelskie osadnictwo jest nielegalne, stanowi zbrodnie wojenne przeciwko ziemi i ludności oraz stanowią przeszkodę dla ustanowienia niepodległego państwa palestyńskiego.

 

– Wzywamy społeczność międzynarodową do zajęcia się tym niebezpiecznym oświadczeniem, które stanowi cios dla międzynarodowych wysiłków pokojowych.

Wzywamy do przełożenia stanowisk i oświadczeń politycznych na konkretne działania, uznając państwo palestyńskie w granicach z 1967 r z Jerozolimą jako stolicą.