Międzynarodowa solidarność zwycięży globalne wyzwania

Międzynarodowa solidarność zwycięży globalne wyzwania

Wolność dla palestyńskich jeńców porwanych przez izraelską okupację

Dzisiaj, 17 kwietnia, jest dniem Palestyńskiego Jeńca, w którym my, Ambasada Państwa Palestyny w Polsce mieliśmy wspólnie z Wami, drodzy Przyjaciele z Polski otwierać wystawę prac palestyńskiego rysownika, Mohammeda Sabaaneh, by przedstawić/przybliżyć Wam jeden z problemów humanitarnych, z jakimi zmagają się Palestyńczycy, a mianowicie kwestię porwanych palestyńskich jeńców przetrzymywanych przez „Izrael”. Ich sprawa wymaga Waszego wsparcia dla ich wolności.
Mohammed Sabaaneh to palestyński artysta ur. w Jenine 1978 roku, który stał się popularny dzięki swoim rysunkom przedstawiającym cierpienie jeńców palestyńskich w izraelskich więzieniach.

Od początku roku we współpracy z artystą dołożyliśmy wszelkich starań, żeby wystawa się odbyła. Sala była zarezerwowana, przygotowania ukończone, ale światowe wyzwania związane z epidemią koronawirusa były większe. W trosce o wspólne zdrowie i bezpieczeństwo postawiliśmy przerwać wszystkie działania podjęte w tym kierunku do czasu zwycięstwa ludzkości nad wyzwaniami stawianymi przez wspólnego wroga – „wirusa”.

Ponieważ sprawa jeńców palestyńskich to kwestia wolności i ludzkiej solidarności wobec niesprawiedliwości i prześladowań władzy okupacyjnej i prawa pięści, postanowiliśmy zwrócić się do mediów i technologii, żeby zaprezentować Wam dostępne dzieła tego artysty i tym samym przybliżyć Wam problem jeńców.
Dla informacji dodamy, że artysta sam kilkakrotnie został aresztowany przez „Izrael”.

Palestyńscy jeńcy potrzebują Was i Waszego wsparcia
Wolność dla palestyńskich jeńców
Wolność dla Palestyny