Z tych powodów „Izrael” zmobilizował się do walki z arabskim idolem Muhammadem Assafem

Podczas izraelskiej agresji na Strefę Gazy w 2014 roku Assaf  mówił:

Jako obywatel nie rozumiem… to jest agresja, terroryzm i brzydota, a w obliczu okupacyjnego terroryzmu panuje międzynarodowa cisza.

Dziękujemy światu za wsparcie, te stanowiska podtrzymują naszego narodu na duchu.

Mam prawo mówić o moim narodzie, rodzinie i ojczyźnie.

Piosenka jest ważna, jest  jak karabin, a Netanjahu narzekał na moją piosenkę „Ya tair altair”

Przekaz artysty dociera wszędzie.

Każdy wypowiada się w swojej dziedzinie, każdy obywatel ma swoją rolę w przeciwstawianiu się okupacji i niesprawiedliwości

Partyzant, polityk, artysta, lekarz, inżynier

Nie jestem politykiem, jestem artystą … a młodzież jest przepojona miłością do Palestyny ​​a oni tj.” Izrael” swoimi wojnami, atakami, terrorem  przeciwko nam myślą , że my zapomnimy o naszej ojczyźnie … To wszystko tylko wzmacnia  naszą miłość do ojczyzny. Nieważne, jak agresywna będzie okupacja, cierpliwości uczymy się od mieszkańców Gazy.

Nie można porównać naszych możliwości z okupantem. Zakończcie oblężenie Strefy Gazy.

Jako artysta i ambasador dobrej woli zbieraliśmy darowizny wraz z biznesmenami  i Arabami  w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i przekazaliśmy  je UNRWA.

Cierpienie jest wielkie i to jest obowiązek humanitarny.. Przerwałem wszelką działalność artystyczną, czekam aż ta agresja ustanie.

Co zostało wyburzone obudujemy, ale okupacja i tak trwa.. Mamy nadzieję, że wszystko się skończy i życie wróci do normy.